Petar Iljič Čajkovski – Derek Deane The Nutcracker

The Nutcracker

Izvedbe

Od 29. November 2018.

Kupi ulaznice
Thu 19:30
29.11.
Kupi ulaznice
Fri 19:30
30.11.
Kupi ulaznice
Tue 19:30
04.12.
Kupi ulaznice
Tue 19:30
11.12.
Thu 19:30
13.12.
Sat 18:00
15.12.
Kupi ulaznice
Tue 19:30
18.12.
Kupi ulaznice
Thu 19:30
20.12.
Kupi ulaznice
Mon 12:00
24.12.
Kupi ulaznice
Thu 19:30
27.12.
Kupi ulaznice
Fri 19:30
28.12.
Kupi ulaznice
Sat 18:00
29.12.
Kupi ulaznice
Mon 18:00
31.12.
Kupi ulaznice
Thu 19:30
03.01.
Kupi ulaznice
Fri 19:30
04.01.
Kupi ulaznice
Sat 18:00
05.01.

VIDI ANSAMBL POJEDINE IZVEDBE:

Svi
29.11
29.11
30.11
30.11
04.12
04.12
11.12
11.12
13.12
13.12
15.12
15.12
18.12
18.12
20.12
20.12
24.12
24.12
27.12
27.12
28.12
28.12
29.12
29.12
31.12
31.12
03.01
03.01
04.01
04.01
05.01
05.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec / Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur / Martina Fici / Bojana Suntešić / Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Vojska

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada (Tomaž Golub, Adam Harris)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

Španjolski

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Mirliton

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Arapski

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ruski

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Iva Višak (Dunja Novković, Lovorka Puk Tomić), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Dva para

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Snježana Marasović, Adnan Osmanović

Premijera

09.12.2011
29.11

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

Klara

Anamarija Marković

Fritz

Tomaž Golub

Drosselmeyer

George Stanciu

Šećerna vila

Asuka Maruo

Princ

Tomislav Petranović

Majka

Ervina Sulejmanova

Otac

Andrej Izmestjev

Baka

Lidija Mede Herceg

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija, Balint Rauscher, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Domagoj Vrbljanin

Colombina

Mutsumi Matsuhisa

Harlekin

Ovidiu Muscalu

Vojnik

Adam Harris

Kralj štakora

Andrej Izmestjev

Orašar

Drew Jackson

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus

Vojska

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada

Snježna kraljica

Miruna Miciu

Ledene vile

Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Sabrina Feichter, Dora Kovač, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Lada Rora, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Helena Troha

Španjolski

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija

Mirliton

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson

Arapski

Sabrina Feichter, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ruski

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić, Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi

Dva para

Miruna Miciu, Rebecca Smith, Matheo Bourreau, Balint Rauscher

Ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Cristiana Rotolo, Helena Troha

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
30.11

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

Klara

Anamarija Marković

Fritz

Tomaž Golub

Drosselmeyer

George Stanciu

Šećerna vila

Asuka Maruo

Princ

Tomislav Petranović

Majka

Ervina Sulejmanova

Otac

Andrej Izmestjev

Baka

Lidija Mede Herceg

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija, Balint Rauscher, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Domagoj Vrbljanin

Colombina

Mutsumi Matsuhisa

Harlekin

Ovidiu Muscalu

Vojnik

Adam Harris

Kralj štakora

Andrej Izmestjev

Orašar

Drew Jackson

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus

Vojska

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada

Snježna kraljica

Miruna Miciu

Ledene vile

Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Sabrina Feichter, Dora Kovač, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Lada Rora, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Helena Troha

Španjolski

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija

Mirliton

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson

Arapski

Sabrina Feichter, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ruski

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić, Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi

Dva para

Miruna Miciu, Rebecca Smith, Matheo Bourreau, Balint Rauscher

Ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Cristiana Rotolo, Helena Troha

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
04.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

Klara

Anamarija Marković

Fritz

Tomaž Golub

Drosselmeyer

George Stanciu

Šećerna vila

Asuka Maruo

Princ

Tomislav Petranović

Majka

Ervina Sulejmanova

Otac

Andrej Izmestjev

Baka

Lidija Mede Herceg

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija, Balint Rauscher, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Domagoj Vrbljanin

Colombina

Mutsumi Matsuhisa

Harlekin

Ovidiu Muscalu

Vojnik

Adam Harris

Kralj štakora

Andrej Izmestjev

Orašar

Drew Jackson

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus

Vojska

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada

Snježna kraljica

Miruna Miciu

Ledene vile

Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Sabrina Feichter, Dora Kovač, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Lada Rora, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Helena Troha

Španjolski

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija

Mirliton

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson

Arapski

Sabrina Feichter, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ruski

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić, Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi

Dva para

Miruna Miciu, Rebecca Smith, Matheo Bourreau, Balint Rauscher

Ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Cristiana Rotolo, Helena Troha

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
11.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
13.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
15.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
18.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
20.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
24.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
27.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
28.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
29.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
31.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Iraida Lukašova, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Gđa Staulbahm, majka

Gosp. Staulbahm, otac

Klara

Fritz

Baka

Djed

Drosselmeyer

Roditelj

Djevojčice

Leonarda Zoričić / Leeloo Mrvica, Vita Pavlović, Katja Pavlović, Neva Erben, Lina Čorko, Ajla Bećirović

Dječaci

Lara Kosty, Stjepan Krešimir Zvonković / Bruna Baljak, Ema Pisanki, Melani Matić, Magdalena Mandić, Tonka Kapulica, Eva Maria Bonić

Colombina

Harlekin

Vojnik

Orašar

Kralj Štakora

Štakori

Mali miševi

Tonka Rodić, Leda Mijoljević, Petra Košec Ivanković, Dora Marie Ivković, Ilona Bošnjaković, Leona Radovčić / Lucija Batinić, Mia Arwen Prljić, Vedrana Landek, Vera Kreitmayer, Chiara Jozić, Katarina Blažina

Vojnici

Mali vojnici

Ana Tolić, Ema Pisanski, Luna Mavra, Laura Leko, Lara Kosty / Nora Andrianou, Zara Grgić, Paula Bušelić, Bruna Baljak, Laura Badovinac, Jana Brlektić

Gđa Staulbahm

Princ

Snježna Kraljica

Ledene vile

Pahuljice

DRUGI ČIN

Klara

Drosselmeyer

Snježna Kraljica

Španjolski ples

Kineski ples

Arapski ples

Ples mirlitona

Andrea Schifano, Oleksandr Kariakovskyi, Dora Kovač, Drew Jackson / Dora Blaić, Mutsumi Matsuhisa

Ruski ples

Valcer cvijeća, solo parovi

Valcer cvijeća, ansambl

Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Laura Špindel, Emilija Sorić, Lada Rora, Dunja Novković, Anita Nodilo, Mutsumi Matsuhisa / Helena Troha, Atina Tanović, Maja Šehić, Lucija Radić, Ozana Mirković, Gabriela Mede, Dora Kovač, Daria Brdovnik-Bukvić, Dora Blaić, Ivančica Alajbeg

Vila Šećera

Princ

Gđa Staulbahm

Gosp. Staulbahm

Baka

Djed

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak, Marco Graziani

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbena korepetitorica

Liliana Zaveršnik

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
03.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
04.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
05.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Suzana Bačić, Irena Pasarić, Mihaela Devald, Milka Hribar Bartolović, Leonard Jakovina

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović

In the 120 years since its premiere, the popularity of The Nutcracker has been growing constantly with audiences worldwide. Today, it is the most frequently performed ballet in the world, and there is most likely not a single generation that has not grown up with it. The beautiful music by Tchaikovsky was completely harnessed by the great choreographer Marius Petipa, who, as a great expert on ballet, gave Tchaikovsky directions to create a musical score, and his contribution in the creation of The Nutcracker has proved indelible. The story about a girl named Clara, who finds an unusual present under the Christmas tree, a wooden nutcracker with which she goes on magical adventures in a fantasy world, was taken from E. T. A. Hoffman’s tale adapted by Alexandre Dumas, the father. The person whom Clara has to thank for all of her adventures is her Uncle Drosselmeyer, a man of magical powers who entertains children with all sorts of tricks and wonders. Over the years, the Zagreb Ballet has presented several excellent stagings of The Nutcracker, the last one in 2011, choreographed by Derek Deane. He created this magical ballet story in an attempt to take the audience into a dream world and portray a world different from ours, thus following Tchaikovsky’s attempt to depict this fantastic, magical, mythical and legendary work. The fairy tale effect was created by the excellent performances of Zagreb Ballet soloists and the whole ensemble, supported by the ballet school students.

Nova verzija baletnog spektakla ruši sve rekorde, ovacije traju dulje nego za bilo koju predstavu.— Jutarnji list
Groznica Orašar nastavlja se i ove godine u zagrebačkome HNK. Svih dvanaest izvedbi od 11. prosinca do 4. siječnja je rasprodano.— Jutarnji list

Vezane novosti

Balet