Ciklus komornih koncerata KLASIKA NEDJELJOM

KLASIKA NEDJELJOM

CIKLUS KOMORNIH KONCERATA

Hrvatskoga narodnog kazališta  u Zagrebu  i Zagrebačke filharmonije

Nedjeljom u 11 sati, foyer HNK

Prosječno trajanje koncerata oko 50 minuta

1. nedjelja, 16. listopada 2022. 

 Ludwig van Beethoven Septet u Es-duru, op. 20    

MARTIN DRAUŠNIK, violina 

HIWOTE TADESSE, viola

JANKO FRANKOVIĆ, violončelo

MARKO RADIĆ, kontrabas

RUDE MIMICA, klarinet

PETAR KŠENEK, rog 

MATKO SMOLČIĆ, fagot

2. nedjelja, 6. studenoga 2022.

 Gioachino Rossini (obrada J. Linckelmann) Seviljski brijač, uvertira

LUCIJA PETRAČ, flauta

JELENA ILČIĆ, oboa

BOGDAN BIKICKI, klarinet

ANTONIO PIRROTTA, rog

ISTVAN MATAY, fagot

Barbara York Nordic Suite

Eric Ewazen Trio

IVAN BOŠNJAK, trombon

ŽELJKO KERTEZ, tuba

VJEKOSLAV BABIĆ, klavir

Jacques Ibert Trois piѐces brѐves

LUCIJA PETRAČ, flauta

JELENA ILČIĆ, oboa

BOGDAN BIKICKI, klarinet

ANTONIO PIRROTTA, rog

ISTVAN MATAY, fagot

3. nedjelja, 20. studenoga 2022. 

Wolfgang Amadeus Mozart Serenada br.10 za puhače u B-duru, K. 361  Gran Partita     

DAVOR REBA, klarinet

MARIO FABIJANIĆ, klarinet

DUNJA KOŠUTIĆ, basetni rog

RUDE MIMICA, basetni rog

BRANKA BOŠNJAK, oboa

KATARINA GRUBIĆ, oboa

MATKO SMOLČIĆ, fagot

PETAR KRIŽANIĆ, fagot

YEVHEN CHURIKOV, rog

PETAR KŠENEK, rog

LENART ISTENIČ, rog

NIKOLA JARKI, rog

MARKO RADIĆ, kontrabas

4. nedjelja, 4. prosinca 2022. 

Franz Schubert Gudački kvintet u C duru, D.956    

SHO AKAMATSU, violina

IVO JUKIĆ, violina

LUCIJA BRNADIĆ, viola

SMILJAN MRČELA, violončelo

JASEN CHELFI, violončelo

 5. nedjelja, 5. veljače 2023. 

Étienne Perruchon Pet kratkih plesova za violončelo i timpane    

LEONARDO LOSCIALE, timpani

SMILJAN MRČELA, violončelo

Izbor iz transkripcija Mozartovih opera Cosi fan tutte, Figarov pir, Don Giovanni    

 PUHAČKI OKTET ZF

ZOLTAN HORNYANSZKY, oboa

BRANKA BOŠNJAK, oboa

DAVOR REBA, klarinet

MARIO FABIJANIĆ, klarinet

JORGE RICARDO LUQUE PERDOMO, fagot

MATKO SMOLČIĆ, fagot

YEVHEN CHURIKOV, rog

LENART ISTENIČ, rog

6. nedjelja, 5. ožujka 2023.      

Dubravko Palanović Gudački kvintet    

Béla Bartók  Rumunjski plesovi 

DUNJA BONTEK, violina

TEODORA SUCALA MATEI, violina

HIWOTE TADESSE, viola

JANKO FRANKOVIĆ, violončelo

ILIN DIME DIMOVSKI, kontrabas

Dora Pejačević Život cvijeća op.19 (obrada Y.Sadovy)

 (Visibaba, Ljubica, Potočnica, Crveni karanfil, Krizantema) 

Blagoje Bersa Po načinu starih Airs de ballet (obrada Y.Sadovy)   

KALAMOS KVINTET

KATARINA GRUBIĆ, oboa/engleski rog

YAROSLAV SADOVYY, klarinet

ALJAŽ RAZDEVŠEK, saksofon

RUDE MIMICA, bas klarinet

MATKO SMOLČIĆ, fagot

7. nedjelja, 26. ožujka 2023.

 Wolfgang Amadeus Mozart Cosؚì fan tutte, zbor no. 8

KSENIJA RELJIĆ, rog

ANTONIO PIRROTTA, rog

VINKO ROŽIĆ, rog

SRĐAN PEIĆ, rog

MIRELA JANIĆ, rog

MARKO NOVAK, rog

Miroslav Miletić III. scherzo / Istarski za violinu i rog

BARBARA POLŠEK SOKOLOVIĆ, violina

MIRELA JANIĆ, rog

Wolfgang Amadeus Mozart Kvintet za klarinet i gudače u A-duru, K. 581

BOGDAN BIKICKI, klarinet

IVAN JAKŠEKOVIĆ, violina

BARBARA POLŠEK SOKOLOVIĆ, violina

MARTA BERGOVEC MIROSAVLJEVIĆ, viola

TONKO MARKOVIĆ, violončelo

Richard Wagner Lohengrin, Svadbena koračnica

KSENIJA RELJIĆ, rog

ANTONIO PIRROTTA, rog

VINKO ROŽIĆ, rog

SRĐAN PEIĆ, rog

MIRELA JANIĆ, rog

MARKO NOVAK, rog

 8. nedjelja, 7. svibnja 2023. 

 Franz Schubert Gudački kvartet Der Tod und das Mädchen br.14 u d-molu, D 810    

SIDONIJA LEBAR, violina

DUNJA BONTEK, violina

HIWOTE TADESSE, viola

SMILJAN MRČELA, violončelo

Johannes Brahms Gudački sekstet br. 1 u B-duru, op. 18    

TEODORA SUCALA MATEI, violina

VAL BAKRAČ, violina

TAJANA ŠKORIĆ, viola

MAGDA SKARAMUCA, viola

JANKO FRANKOVIĆ, violončelo

EMANUEL PAVON, violončelo

Opera