Petar Iljič Čajkovski – Derek Deane Orašar

Orašar

Izvedbe

Od 11. prosinca 2018.

Kupi ulaznice
Uto 19:30
11.12.
Čet 19:30
13.12.
Sub 18:00
15.12.
Kupi ulaznice
Pon 19:30
17.12.
Uto 19:30
18.12.
Kupi ulaznice
Čet 19:30
20.12.
Kupi ulaznice
Pon 12:00
24.12.
Kupi ulaznice
Čet 19:30
27.12.
Kupi ulaznice
Pet 19:30
28.12.
Kupi ulaznice
Sub 18:00
29.12.
Kupi ulaznice
Pon 18:00
31.12.
Kupi ulaznice
Čet 19:30
03.01.
Kupi ulaznice
Pet 19:30
04.01.
Kupi ulaznice
Sub 18:00
05.01.

VIDI ANSAMBL POJEDINE IZVEDBE:

Svi
11.12
11.12
13.12
13.12
15.12
15.12
17.12
17.12
18.12
18.12
20.12
20.12
24.12
24.12
27.12
27.12
28.12
28.12
29.12
29.12
31.12
31.12
03.01
03.01
04.01
04.01
05.01
05.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Vlatka Peljhan, Mojca Ramušćak

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Snježana Marasović, Adnan Osmanović

Premijera

09.12.2011
11.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
13.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
15.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
17.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
18.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
20.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
24.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
27.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
28.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
29.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
31.12

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
03.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
04.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
05.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović

Balet u dva čina, 4 slike

U sto dvadeset godina koliko je proteklo od praizvedbe, popularnost Orašara kod publike stalno je rasla i danas je to najizvođeniji balet na svijetu te vjerojatno ne postoji nijedna generacija mladih koja nije odrasla uz njega. Prekrasnu glazba Čajkovskoga potpuno je iskoristio veliki koreograf Carskih ruskih kazališta Marius Petipa, koji je kao vrhunski baletni znalac skladatelju davao smjernice za stvaranje glazbenog predloška. Priča o djevojčici Klari koja ispod bora pronalazi nesvakidašnji dar, drvenog orašara kojim se razbijaju orasi te s njime proživi čudesne dogodovštine u izmaštanu svijetu, preuzeta je od E. T. A. Hoffmanna u obradi Dumasa oca.

Zagrebački je Balet tijekom svojega postojanja prikazao nekoliko odličnih premijernih uprizorenja Orašara, a posljednji put premijerno 2011. godine u koreografiji Dereka Deanea. Deane je kreirao ovu čarobnu baletnu priču potrudivši se odvesti publiku u snove i prikazati svijet različit od našega, slijedeći u tome težnju Čajkovskoga u dočaravanju fantastič- noga, čarobnoga, mitskoga i legendarnog. Postizanje bajkovitosti uvelike omogućuje izvrsna izvedba zagrebačkih baletnih solista i cijelog ansambla, pojačanoga polaznicima baletne škole.

Sadržaj

I. ČIN

PRVA SLIKA
Badnja večer u kući gospodina gradonačelnika i gospođe Staulbahm, u kojoj dominira velika okićena jelka. Gradonačelnik i njegova žena dočekuju goste, pa su njihova djeca Klara i Fritz, nestrpljiva od iščekivanja kao i njihovi djed i baka. Dolaze mnogobrojni rođaci i prijatelji s djecom, kuća se puni ljudima, svi donose darove koje smještaju pod bor; kineski čaj, ruski med, arapsku kavu, švicarske praline. Dječaci dobivaju kositrene vojnike i mačeve, a djevojčice lutke, i djeca su oduševljena darovima, dok roditelji plešu. Poslije sviju, na vrhuncu zabave, dolazi gospodin Drosselmayer, ujak djevojčice Klare, kojega sva djeca obožavaju jer ih uvijek zabavlja izvodeći čarolije i čuda. Ovaj put sa sobom je donio mehaničke lutke Colombinu i Harlekina, kojie plešu svoj mehanički ples i vesele najmlađe. Za vrijeme zabave Drosselmayer daruje svojoj mezimici Klari poseban božićni dar; lutka Orašara koji lomi orahe. Klara je očarana lutkom, no njezin mlađi brat Fritz je ljubomoran jer nije dobio ništa slično. Zabava se nastavlja, a onda Drosselmayer zaključi kako je došlo vrijeme da svojoj nećakinji Klari daruje još jedan dar i odvede je na nezaboravno čarobno putovanje. Šaljući sve, pa i Klaru na spavanje, on zna kako će se ona vratiti zbog svojega dragog lutka, od kojega se nerado rastala. Gosti se razilaze i zabava završava, a kuća polako tone u mir.

DRUGA SLIKA
Noć je i svi spavaju osim Drosselmayera koji drvenog lutka smješta ispod bora, prišapnuvši mu magične riječi. Klara se vraća i uzima lutka u naručje te s njime zadrijema ispred kamina. Drosselmayer se ponovno pojavi, jer je pravo vrijeme da Klarin san počne i on je budi iz njezina polusna. Ubrzo, san se pretvara u noćnu moru i kuća je u trenutku preplavljena miševima i štakorima, koji pokušavaju pojesti Klaru i njezina lutka. Drosselmayer spašava Klaru pretvorivši lutka Orašara u vojnika Orašara. Počinje zastrašujuća bitka u kojoj Orašar vodi svoju vojsku protiv vojske štakora i miševa. Drosselmayer u san dovodi i Klarinu majku, koju štakori pojedu, a Klarini djed i baka također se bore protiv nasilnika. Njezin brat Fritz pokušava uništiti vojsku štakora i miševa. Iznenada dolazi Kralj Štakora kako bi pomogao svojoj vojsci i pokušao ubiti vojnika Orašara. Klara spasi vojnika ubijajući Kralja Štakora, a njegova se glava preobrazi u glavu Klarina oca. Vidjevši Klarin očaj, Drosselmayer zaključi kako je došlo vrijeme za sljedeću etapu njezina putovanja.

TREĆA SLIKA
Drosselmeyer nastavlja započeto snovito putovanje i učas se soba okićena borom, pretvara u u snijegom prekrivenu borovu šumu. Oslobađajući je od strašne noćne more, Drosselmayer pretvori lutka Orašara u prelijepa snježnog Princa, a zatim Klaru i princa odvede u zemlju snijega. Njih dvoje zajedno plešu u snijegom prekrivenoj šumi. Drosselmayer začarava snježne pahuljice i ledene sige, pa i one zaplešu za Klaru. Dolaze do kraljevstva Snježne Kraljice, koja poželi Klari dobrodošlicu u svoje kraljevstvo. Počinje snježiti. Klara pleše naizmjence s Drosselmayerom i snježnim Princem dok snijeg nastavlja padati. Drosselmayer pošalje čarobne saonice koje odvode Snježnu Kraljicu i Klaru u sljedeću etapu njezina snovita putovanja.

II. ČIN

ČETVRTA SLIKA
Klara, Snježna Kraljica i pratnja putuju kroz mnoge zemlje kako bi stigli do kraljevstva Vile Šećera. Klara je dobrodošla i u tom kraljevstvu, što dokazuje i počast koju joj ukazuju plesovima iz mnogih dalekih zemalja; Španjolske, Kine, Arabije, Rusije. Vila Šećera i Princ također plešu kako bi zabavili Klaru. Tijekom tog predivnog slavlja u kojemu Klara neobično uživa, Drosselmayer odluči kako je došlo vrijeme da izmaštani san završi, a ona se vrati kući.
Klara se budi iz duboka sna okružena svojom obitelji i pronalazi svojega dragog lutka Orašara na dnu vlastita kreveta, uviđajući kako je sve bio san. Što je to bilo? Povevši Klaru u divnu avanturu i vrativši je u sigurnost njezine obitelji, Drosselmayer nestaje u noći ispunivši snove mlade djevojke.

Nova verzija baletnog spektakla ruši sve rekorde, ovacije traju dulje nego za bilo koju predstavu.— Jutarnji list
Groznica Orašar nastavlja se i ove godine u zagrebačkome HNK. Svih dvanaest izvedbi od 11. prosinca do 4. siječnja je rasprodano.— Jutarnji list

Vezane novosti

Balet