Petar Iljič Čajkovski - Vladimir Malakhov ORAŠAR

ORAŠAR

Izvedbe

Od 09. prosinca 2020.

Kupi ulaznice
Sri 19:30
09.12.
Pet 19:30
11.12.
Uto 19:30
15.12.
Čet 19:30
17.12.
Pet 19:30
18.12.
Pon 19:30
21.12.
Uto 19:30
22.12.
Čet 12:00
24.12.
Uto 19:30
29.12.
Čet 18:00
31.12.
Sub 18:00
02.01.
Pon 19:30
04.01.
Uto 19:30
05.01.

VIDI ANSAMBL POJEDINE IZVEDBE:

Svi
09.12
09.12
11.12
11.12
15.12
15.12
17.12
17.12
18.12
18.12
21.12
21.12
22.12
22.12
24.12
24.12
29.12
29.12
31.12
31.12
02.01
02.01
04.01
04.01
05.01
05.01

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Oleksandr Koriakovskyi / Gianmarco Beoni / Adam Harris

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Oleksandr Koriakovskyi / Gianmarco Beoni

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

09.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

11.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

15.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

17.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

18.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

21.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

22.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

24.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

29.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

31.12

Kreativni tim

Koreograf i redatelj

Vladimir Malakhov

Dirigent

Kostimograf i scenograf

Jordi Roig

Oblikovatelj svjetla

Deni Šesnić

Asistentica koreografa

Emi Hariyama

Asistenti scenografa

Enrique Conde Martinez, Irena Kraljić

Asistentica kostimografa

Irena Kraljić

Baletni majstori

Pavla Pećušak, Edina Pličanić, Mihaela Devald Roksandić, Suzana Bačić

Izrada maski

Enrique Conde Martinez

Izrada oglavlja

Ankica Matijaš

Ansambl predstave

KLARA

FRITZ

PRINC

DROSSELMEYER

MAJKA

OTAC

BAKA

DJED

RODITELJI

Ilinca Barbu Moga, Tatjana Hrvačić Gašparac, Sanda Miš, Tihana Trupeljak Bujanić, Danijela Zobunđija, Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Tatjana Andročec, Danijela Batur, Barbara Novković Novak, Bojana Suntešić, Andrija Palada

DJECA

Dora Blaić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Gabriela Mede, Valentina Štrok, Ovidiu Muscalu, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Kornel Palinko/ Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Atina Tanović, Adam Harris, Taiguara Goulart, Drew Jackson, Oleksandr Koriakovskyi

ORAŠAR (1. slika)

ORAŠAR (2. slika)

Adam Harris / Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

COLOMBINA

HARLEKIN

VRAG

Gianmarco Beoni / Oleksandr Koriakovskyi

KRALJ MIŠEVA

MIŠEVI

Ovidiu Muscalu, Dan Rus, Diva Delač, Tea Turkalj, Paulina Žanetić (polaznice baletne škole) / Siniša Bosnar, Filip Filipović, Adam Harris, Drew Jackson, Andrija Palada / Jovana Bulajić, Jana Brletić, Irina Lazić (polaznice baletne škole)

VOJNICI

Balint Rauscher, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Laura Bergant, Sara Srdić, Ana Tolić (polaznice baletne škole) / Alan Gotal, Adam Harris, Drew Jackson, Domagoj Vrbljanin, Simon Yoshida, Magdalena Mandić (polaznice baletne škole)

PAHULJICE

Dora Blaić, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Valentina Štrok, Atina Tanović / Ivančica Alajbeg, Dunja Novković, Tihana Trupeljak Bujanić, Petra Vargović Stanciu

ŠPANJOLSKI PLES

Natalia Kosovac, Andrea Schifano / Iva Vitić Gameiro, Balint Rauscher

KINESKI PLES

Rieka Suzuki, Takuya Sumitomo / Asuka Maruo, Simon Yoshida / Mutsumi Matsuhisa

RUSKI PLES

Cristiana Rotolo, Kornel Palinko / Atina Tanović, Oleksandr Koriakovskyi

ARAPSKI PLES

Miruna Miciu, Guilherme Gameiro Alves / Lucija Radić, Taiguara Goulart

FRANCUSKI PLES

Anamarija Marković, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Mario Diligente

VALCER CVIJEĆA

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Saya Ikegami, Mutsumi Matsuhisa, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Lucija Radić, Atina Tanović, Gianmarco Beoni, Matheo Bourreau, Mario Diligente, Taiguara Goulart, Oleksandr Koriakovskyi, Ovidiu Muscalu, Balint Rauscher, Simon Yoshida / Dora Blaić, Dora Kovač, Dunja Novković, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Valentina Štrok, Petra Vargović Stanciu, Adam Harris, Drew Jackson, Kornel Palinko, Dan Rus

SOBARICA

SOBAR

Orkestar Opere HNK u Zagrebu

Koncertne majstorice

VLATKA PELJHAN, MOJCA RAMUŠĆAK

Glazbena voditeljica

LJUDMILA ŠUMAROVA

Korepetitor

TEO VISINTIN

Audio snimka

U sceni Pahuljica korištena snimka Djevojačkog zbora Zvjezdice pod ravnanjem Zdravka Šljivca

Inspicijentica

SNJEŽANA MARASOVIĆ

02.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Andrija Palada / Tomaž Golub

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
04.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Andrija Palada / Tomaž Golub

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović
05.01

Kreativni tim

Koreograf, redatelj

Derek Deane

Dirigent

Dian Tchobanov

Scenografkinja, kostimografkinja

Roberta Guidi di Bagno

Oblikovatelj svjetla

Jordan Tuinman

Asistenti koreografa

Alexandra Worrall, Ugo Ranieri

Baletni majstori

Mihaela Devald Roksandić, Milka Hribar Bartolović, Suzana Bačić, Irena Pasarić, Edina Pličanić, Pavla Pećušak

Uvježbala učenike Škole za klasični balet i učenike Škole za balet i ritmiku

Nataša Sedmakov

Suradnik scenografkinje

Branko Lepen

Suradnica kostimografkinje

Emina Kušan

Asistentica kostimografkinje

Tea Bašić

Zborovođa

Uvježbao iluzionističke trikove

Luka Vidović

Nakit i oglavlja

Neven Mihić

Ansambl predstave

PRVI ČIN

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Fritz

Tomaž Golub / Drew Jackson (Gianmarco Beoni)

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Roditelji

Tatjana Andročec, Ilinca Barbu Moga, Danijela Batur, Martina Fici, Bojana Suntešić, Danijela Zobunđija (Tatjana Hrvačić Gašparac, Barbara Novković Novak, Tihana Trupeljak Bujanić), Siniša Bosnar, Filip Filipović, Alen Gotal, Andrija Palada, Dan Rus, Domagoj Vrbljanin / Balint Rauscher (Ioan Dumitru Moga)

Djevojčice

Ajla Bećirević, Lina Čorko, Neva Erben, Vedrana Landek, Katja Pavlović, Vita Pavlović

Dječaci

Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Magdalena Mandić, Leda Mijoljević, Vera Kreitmayer, Stjepan Krešimir Zvonković / Ana Gudelj, Chiara Jozić

Colombina

Mutsumi Matsuhisa / Cristiana Rotolo (Dunja Novković)

Harlekin

Ovidiu Muscalu / Dan Rus

Vojnik

Adam Harris / Oleksandr Koriakovskyi (Gianmarco Beoni)

Orašar

Kornel Palinko / Drew Jackson (Adam Harris)

Kralj štakora

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Štakori

Siniša Bosnar, Balint Rauscher, Filip FIlipović, Alen Gotal, Domagoj Vrbljanin, Dan Rus / Ovidiu Muscalu (Ioan Dumitru Moga)

Mali miševi

Paula Filepi, Lana Jurić, Magdalena Pavliša, Marta Radulović, Vita Vinovčić, Nika Šajnović / Ana Gudelj, Leona Radovčić, Chiara Jozić

Vojnici

Duilio Ingraffia, Dino Staković, Matheo Bourreau, Gianmarco Beoni, Oleksandr Koriakovskyi, Andrija Palada / Kornel Palinko, Adam Harris (Tomaž Golub)

Mali vojnici

Jana Brletić, Jovana Bulajić, Dora Jadrešić, Lara Kosty, Laura Leko, Ana Tolić / Katarina Blažina, Eva Maria Bonić, Diva Delać, Laura Bergant

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Ledene vile

Cristiana Rotolo, Mutsumi Matsuhisa (Lucija Radić, Ivančica Alajbeg, Rebecca Smith)

Pahuljice

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dunja Novković, Atina Tanović, Rebecca Smith, Valentina Štrok, Maja Šehić, Gabriela Mede, Helena Troha, Dora Kovač, Dora Blaić, Lada Rora, Ozana Mirković, Sabrina Feichter (Tihana Trupeljak Bujanić, Saya Ikegami, Luisa Nuša Duplančić)

DRUGI ČIN

Klara

Anamarija Marković / Asuka Maruo / Saya Ikegami (Valentina Štrok)

Drosselmeyer

George Stanciu (Guilherme Gameiro Alves)

Snježna kraljica

Miruna Miciu (Natalia Kosovac)

Španjolski ples

Rieka Suzuki / Asuka Maruo (Iva Vitić Gameiro), Takuya Sumitomo / Andrea Schifano (Drew Jackson)

Kineski ples

Tatjana Andročec, Saule Ashimova, Barbara Novković Novak, Danijela Zobunđija (Ilinca Barbu Moga, Emilija Sorić, Lovorka Puk Tomić)

Arapski ples

Sabrina Feichter / Cristiana Rotolo / Mutsumi Matsuhisa, Adam Harris, Dan Rus, Kornel Palinko, Ovidiu Muscalu

Ples mirlitona

Mutsumi Matsuhisa, Valentina Štrok, Drew Jackson / Dora Kovač, Saya Ikegami, Tomaž Golub

Ruski ples

Darija Gevaj Senić, Tihana Trupeljak Bujanić, Lovorka Puk Tomić (Dunja Novković, Iva Višak), Gianmarco Beoni, Dino Staković, Oleksandr Koriakovskyi (Tomaž Golub, Siniša Bosnar, Filip Filipović)

Valcer cvijeća, solo parovi

Miruna Miciu, Rebecca Smith (Ivančica Alajbeg, Lucija Radić), Balint Rauscher, Matheo Bourreau (Andrea Schifano, Guilherme Gameiro Alves)

Valcer cvijeća, ansambl

Ivančica Alajbeg, Daria Brdovnik Bukvić, Dora Blaić, Gabriela Mede, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Maja Šehić, Atina Tanović, Helena Troha (Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Cristiana Rotolo, Lada Rora, Emilija Sorić, Valentina Štrok)

Šećerna vila

Asuka Maruo / Rieka Suzuki / Iva Vitić Gameiro / Natalia Kosovac / Anamarija Marković

Princ

Tomislav Petranović / Takuya Sumitomo / Andrea Schifano / Guilherme Gameiro Alves

Gđa Staulbahm, majka

Ervina Sulejmanova (Saule Ashimova)

Gosp. Staulbahm, otac

Andrej Izmestjev / Dan Rus (Ioan Dumitru Moga)

Baka

Lidija Mede Herceg (Danijela Batur)

Djed

Orašar

Andrija Palada / Tomaž Golub

Članice zbora Opere HNK u Zagrebu

ORKESTAR OPERE HNK U ZAGREBU

Koncertni majstori

Mojca Ramušćak, Vlatka Peljhan

Glazbena voditeljica

Ljudmila Šumarova

Glazbeni korepetitor

Teo Visintin

Inspicijenti

Adnan Osmanović, Snježana Marasović

Praizvedba18.prosinca 1892. u Sankt Peterburgu

Premijera 29.studenoga 2019.

Baletnu bajku Orašar obožavaju djeca različite dobi i ona je neizostavan dio svake adventske čarolije u svim dijelovima zemaljske kugle. Jedno od najljepših djela klasične baletne umjetnosti vodi svoje obožavatelje kroz božićni svijet raskoši, šarenila, veselja, mašte, prinčeva i vila te nezaobilaznih slatkiša, prateći pustolovine djevojčice Klare koja od svojeg ujaka na Badnjak dobiva neobičan dar, drobilicu za orahe u obliku drvenoga lutka. Klara obožava i svojeg ujaka poznatog po izvođenju najrazličitijih čarolija kao i njegov nesvakidašnji dar. Kad u ponoć Orašar oživi uz malu čarobnjakovu pomoć, on povede Klaru u čudesan svijet prepun najrazličitijih zanimljivih likova, koji se s neobičnom pažnjom posvećuju presretnoj djevojčici.

Danas, uskoro 130 godina od praizvedbe Orašara Petra Iljiča Čajkovskoga u koreografiji jednoga od najslavnijih koreografa svih vremena Mariusa Petipaa, teško je povjerovati kako je to, diljem svijeta skoro pa najomiljenije baletno djelo, pri prvom gledanju bilo proglašeno promašajem. Suvremenici nisu prepoznali glazbenu genijalnost djela, obilježena karakterističnim elementima glazbene romantike i groteske te satiričnim opisom karaktera. Okrutne su kritike teško povrijedile senzibilna umjetnika, koji je rado u svojim zrelim djelima bježao u bajkovite sadržaje za koje je skladao svoju najsvjetliju i najveseliju glazbu.

Poslije Oktobarske revolucije Orašar se s velikim sjajem vratio na ruske pozornice, odakle se munjevitom brzinom raširio diljem svijeta u različitim koreografskim čitanjima, ali uvijek zadržavajući velebnu glazbu Čajkovskoga i elemente Petipaove jednako velebne koreografije. Zagrebačka je publika vidjela Orašara već ranih 20-ih godina prošloga stoljeća, a od 1970. on je postao stalnim repertoarom nacionalne baletne pozornice.

Koreografski i režijski Orašara 2019. postavio je  baletni umjetnik svjetske reputacije Vladimir Malakhov, koji je s našim baletnim ansamblom već uprizorio popularno Labuđe jezero. Malakhov svoju fascinaciju klasikom, kako sam kaže, voli podijeliti s mnogima diljem svijeta, smatrajući kako ljudi vole gledati dobro ispričane priče koje prelazeći rampu izazivaju emocije… i upravo stoga dolaze i po nekoliko desetaka puta vidjeti, recimo, Orašara.

Vladimir Malakhov (1968.), ukrajinski baletni umjetnik završio je moskovsko Državno akademsko koreografsko učilište u eksperimentalnoj klasi izrazitih talenata, a usporedno i studij baletne pedagogije na Državnome institutu kazališnih umjetnosti. Poslije velikog broja pobjeda na važnim svjetskim baletnim natjecanjima, otisnuo se u svijet i kao prvak bio angažiran u nekoliko najvećih svjetskih baletnih kazališta, često gostujući u kazalištima diljem svijeta. Mnogi ga smatraju jednim od najboljih plesača stoljeća zbog njegova izrazito lirična plesnog stila i savršene plesne tehnike. Dobitnik je prestižnih međunarodnih strukovnih nagrada, a od kraja prošloga stoljeća sve više se bavi baletnom pedagogijom i koreografijom.

Vezane novosti

Balet