Opera

Arhiv



Hamlet

Sezona: 2011/2012

Dirigent: Hervé Niquet
Redatelj i scenograf: Michiel Dijkema
Kostimografkinja: Claudia Damm
Koreograf: Leo Mujić
Oblikovatelj svjetla: Bas Berensen
Suradnik koreografa: Igor Barberić
Asistent dirigenta: Simon Dešpalj
Asistentica redatelja: Jasna Žarić
Asistent scenografa: Ante Serdar 
Asistentica kostimografkinje:Petra Dančević
Zborovođa: Ivan Josip Skender
Baletni majstor: Matea Pučko Petković


Hovanščina

Sezona: 1999/2000

Dirigent:  VLADIMIR KRANJČEVIĆ
Redatelj: GEORGIJ PARO
Scenografkinja: DINKA JERIČEVIĆ
Kostimografkinja: DIANA KOSEC-BOUREK
Koreograf i pomoćnik redatelja:MILJENKO VIKIĆ
Oblikovatelji svjetla:DINKA JERIČEVIĆ I JOSIP LEVAČIĆ
Zborovođa: ROBERT HOMEN
Prijevod libreta: NATALIJA VIDMAROVIĆ
ORKESTAR, ZBOR I BALET HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA

Koncertni majstori:GEZA BALAŽ, MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU
Zamjenici koncertnog majstora:DAVOR PHILIPS, VLATKA PEHLJAN
Korepetitori:ŽANINA CARIĆ, SILVANA ČULJAK, NINA COSSETTO, MIROSLAV SALOPEK
Asistentica redatelja:STEPHANIE JAMNICKY
Asistentica kostimografa:KATARINA RADOŠEVIĆ-GALIĆ
Asistent scenografa: ANTE SERDAR
Baletni majstor: BATIR OHUNDEDAJEV
Savjetnik za ruski jezik: NATAŠA HRŽIĆ
Inspicijentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačice:RINA MATEJČIĆ, GORDANA NIKIĆ


Idomeneo

Sezona: 2002/2003

Libreto: GIANBATTISTA VARESCO 
Dirigent: NIKŠA BAREZA 
Režija: HERBERT KAPPLMOLLER iLISA STUMPFOGGER 
Scenograf i kostimograf:HERBERT KAPPLMOLLER 
Oblikovatelj svjetla: MARKUS BONZLI 
Asistent dirigenta: SAŠA BRITVIĆ 
Zborovođa: ROBERT HOMEN 
Suradnica redatelja:BILJANA KESERIĆ-KOŠČAL 
Asistentica redatelja: DINKA LOZIĆ 
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,

ANDELKO KRPAN k.g.
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO
Inspictjentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačice:RINA MATEJČIĆ, GORDANA NIKIĆ 
Trpezu osmislio: RENE BAKALOVIĆ


Jenufa

Sezona: 2011/2012, 2014/2015

Dirigent: Srboljub Dinić
Redatelj: Ozren Prohić
Scenograf: Branko Lepen
Kostimografkinja: Petra Dančević
Scenski Pokret: Blaženka Kovač Carić
Oblikovatelji svjetla: Zoran Mihanović
Asistent dirigenta: Josip Šego
Asistentica kostimografkinje: Tea Bašić
Lektorica: Slavomira Ribarova 
Prijevod Libreta: Ana Bunk
Zborovođa: Ivan Josip Skender


Kazališne zgode i nezgode

Sezona: 2002/2003

Libreto: DOMENICO GIRLANDONI

prema komediji Antonija Simonea Sografija 
Dirigent: BERISLAV ŠIPUŠ 
Redateljica: CATERINA PANTI LIBEROVICI 
Scenograf: ANGELO SALA 
Kostimograjkinja: CRISTINA ACETI 
Scenski pokret: SILVIA GATTI 
Zborovoda: ROBERT HOMEN 
Oblikovatelj svjetla: JOSIP LEVAČIĆ
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,

ANĐELKO KRPAN k.g. 
Zamjenici:DAVOR PHILIPS, ELEONORA ERNOIĆ
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO
Inspinjentica: DINKA LOZIĆ 
Šaptačica: RINA MATEJČIĆ


Kein Licht.

Sezona:

Thinkspiel za glumce, pjevače, glazbenike i elektroničku glazbu u stvarnome vremenu

Prema tekstu Elfriede Jelinek
Glazba Philippe Manoury
Dirigent Julien Leroy
Redatelj  Nicolas Stemann
Scenografkinja Katrin Nottrodt
Autor videa Claudia Lehmann
Kostimografkinja Marysol del Castillo
Oblikovatelj svjetla Rainer Casper
Redatelj glazbene informatike IRCAM-a Thomas Goepfer
Inženjer zvuka IRCAM-a Julien Aléonard
Voditelj zbora Christophe Manien
Asistent redatelja Christèle Ortu
Asistent scenografkinje Emilie Cognard
Prijevod Bojana Zeljko Lipovščak

Praizvedba  25. kolovoza  2017. na Ruhrtriennaleu  u Duisburgu  

Produkcija  Opéra Comique u Parizu

Koprodukcija  Ruhrtriennale,  Les Théâtres de la Ville u Luxembourgu, Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu, Festival  Musica iz Strasbourga, Opéra national  du  Rhin, Münchner Kammerspiele, IRCAM – Centre Pompidou, United instruments of Lucilin  

Uz potporu  Zaklade Fonds de Création Lyrique, Francusko-njemačke naklade za suvremenu glazbu, Impuls neue Musik i 105 individualnih donatora

Djelo je dobilo Nagradu Fedora –  Rolf Liebermann za operno djelo 2016. godine.


Koriolan

Sezona: 2004/2005

Libreto: STJEPAN ŠULEK

prema Williamu Shakespeareu 
Dirigent: PAVLE DEŠPALJ 
Redatelj: ZORAN JURANIĆ 
Scenograf: ŽORŽ DRAUŠNIK 
Kostimografkinja: DANICA DEDIJER-MARČIĆ
Koreograf: MARK BOLDIN 
Oblikovatelj svjetla: DENI ŠESNIĆ 
Zborovođa: ROBERT HOMEN 
Asistentica dirigenta: SILVANA ČULJAK 
Asistentica redatelja: JASNA ŽARIĆ 
Asistent oblikovatelja svjetia: SLAVEN BOT
Koncertni majstori: SIDONIJA LEBAR k.g.,

ANDELKO KRPAN k.g.
Zamjenici:DAVOR PHILIPS, ELEONORA ERNOIĆ 
Korepetitori:DARJANA BLAĆE,NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, SIMON DEŠPALJ, JOSIP ŠEGO

Inspicjentice:DINKA LOZIĆ, ZRINKA PETRUŠANEC 
Saptačica: RINA MATEJČIĆ


Krabuljni ples

Sezona: 2006/2007

Libreto: ANTONIO SOMMA

prema libretu “Gustave III ou Le bal masque”

Eugenea Scribea

Dirigent: IVO LIPANOVIĆ 
Redatelj: PLAMEN KARTALOFF 
Scenografkinja: DINKA JERIČEVIĆ 
Kostimografkinja: IRENA SUŠAC 
Koreografkinja: SNJEŽANA ABRAMOVIĆ 
Oblikovatelj svijtla: DENI ŠESNIĆ 
Asistent dirigenta: ROBERT HOMEN 
Zborovođa: IVAN JOSIP SKENDER 
Asistentica redatelja: JASNA ŽARIĆ 
Asistentica scenografkinje:MARTA CRNOBRNJA 
Asistentica kostimografkinje: (volonter)MIRELLA PROTEGA

Suradnica kostimografkinje: IVANA BAKAL 
Lektorica: JASNA ŽARIĆ
Koncertni majstori: VLATKA PELJHAN,

MOJCA RAMUŠČAK-STETENCU
Zamjenica: ELEONORA ERNOIĆ-KRNJAK 
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, SIMON DEŠPALJ
Inspicijentice:DINKA LOZIĆ, ZRINKA PETRUŠANEC 
Šaptačice:RINA MATEJČIĆ, GORDANA NIKIĆ


La Bohème

Sezona: 2015/2016

Libreto prema Henriju Murgeru napisali: Giuseppe Giacosa i Luigi Ilica
Dirigent: Ivan Josip Skender
Redatelj i scenograf: Arnaud Bernard
Kostimografkinja: Carla Ricotti
Oblikovatelj svjetla: Vinicio Cheli
Izvršna scenografkinja: Lidija Krolo
Zborovođa: Luka Vukšić
Asistenti redatelja: Stefano Trespidi i Jasna Žarić
Asistent scenografije: Matija Gold
Suradnica kostimografkinje: Petra Dančević
Asistent oblikovatelja svjetla: Jacopo Pantani
Dječji zbor ZVJEZDICE uvježbala: Paulina Kelava Vidović
Prijevod libreta: Nataša Ozmec

 


La Bohème.

Sezona: 2002/2003

Libreto: (prema Henriju Murgeru) GIUSEPPE GIACOSA i LUIGI ILLICA

Dirigent: MIROSLAV HOMEN
Redatelj: NENAD TURKALJ
Scenograf i oblikovatelj svjetla:ALEKSANDAR AUGUSTINČIĆ
Kostimografkinje:DANICA DEDIJER i IRENA SUŠAC
Zborovođa: ROBERT HOMEN
Scenski pokret: JURAJ MOFČAN
Asistentica dirigenta: DARJANA BLAĆE
Pomoćnica redatelja: DINKA LOZIĆ
Asistent oblikovatelja svjetla: SLAVEN BOT
Koncertni majstori:
MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,
ANDELKO KRPAN
Zamjenik koncertnog majstora:DAVOR PHILIPS
Inspicijentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačica: RINA MATEJČIĆ