Opera

Arhiv



Capuleti i Montecchi

Sezona: 2002/2003

Libreto: FELICE ROMANI

Dirigent: ZORAN JURANIĆ 
Redateljica: CATERINA PANTI-LIBEROVICI
Prostorna ideja scene: MATEO TREBOTIĆ 
Kostimografkinja: CRISTINA ACETI 
Scenski pokret: SILVIA GATTI
Zborovođa: ROBERT HOMEN 
Asistent dirigenta: JOSIP ŠEGO
Voditelj glazbenog studija: SAŠA BRITVIĆ 
Asistent pri scenografiji: ANTE SERDAR
Oblikovatelj svjetla: JOSIP LEVAČIĆ
Koncertni majstori: MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,

ANDELKO KRPAN

Zamjenik koncertnog majstora:DAVOR PHILIPS 
Korepetitori: DARJANA BLAĆE,

NINA COSSETTO, SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO
Inspicijentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ 
Saptačice:GORDANA NIKIĆ, RINA MATEJČIĆ


Idomeneo

Sezona: 2002/2003

Libreto: GIANBATTISTA VARESCO 
Dirigent: NIKŠA BAREZA 
Režija: HERBERT KAPPLMOLLER iLISA STUMPFOGGER 
Scenograf i kostimograf:HERBERT KAPPLMOLLER 
Oblikovatelj svjetla: MARKUS BONZLI 
Asistent dirigenta: SAŠA BRITVIĆ 
Zborovođa: ROBERT HOMEN 
Suradnica redatelja:BILJANA KESERIĆ-KOŠČAL 
Asistentica redatelja: DINKA LOZIĆ 
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,

ANDELKO KRPAN k.g.
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO
Inspictjentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačice:RINA MATEJČIĆ, GORDANA NIKIĆ 
Trpezu osmislio: RENE BAKALOVIĆ


Kazališne zgode i nezgode

Sezona: 2002/2003

Libreto: DOMENICO GIRLANDONI

prema komediji Antonija Simonea Sografija 
Dirigent: BERISLAV ŠIPUŠ 
Redateljica: CATERINA PANTI LIBEROVICI 
Scenograf: ANGELO SALA 
Kostimograjkinja: CRISTINA ACETI 
Scenski pokret: SILVIA GATTI 
Zborovoda: ROBERT HOMEN 
Oblikovatelj svjetla: JOSIP LEVAČIĆ
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,

ANĐELKO KRPAN k.g. 
Zamjenici:DAVOR PHILIPS, ELEONORA ERNOIĆ
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO
Inspinjentica: DINKA LOZIĆ 
Šaptačica: RINA MATEJČIĆ


La Bohème.

Sezona: 2002/2003

Libreto: (prema Henriju Murgeru) GIUSEPPE GIACOSA i LUIGI ILLICA

Dirigent: MIROSLAV HOMEN
Redatelj: NENAD TURKALJ
Scenograf i oblikovatelj svjetla:ALEKSANDAR AUGUSTINČIĆ
Kostimografkinje:DANICA DEDIJER i IRENA SUŠAC
Zborovođa: ROBERT HOMEN
Scenski pokret: JURAJ MOFČAN
Asistentica dirigenta: DARJANA BLAĆE
Pomoćnica redatelja: DINKA LOZIĆ
Asistent oblikovatelja svjetla: SLAVEN BOT
Koncertni majstori:
MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU,
ANDELKO KRPAN
Zamjenik koncertnog majstora:DAVOR PHILIPS
Inspicijentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačica: RINA MATEJČIĆ


Lizinka

Sezona: 2002/2003

Libreto: JOSIP EUGEN TOMIĆ prema

Puškinovoj pripovijetki “Vlastelinka kao seljanka” 
Revizija partiture: ZORAN JURANIĆ 
Dirigent: SAŠA BRITVIĆ 
Redatelj: PETAR VUJAČIĆ 
Izvorna scenografija: DORIAN SOKOLIĆ 
Izvorna kostimografija:RUŽICA NENADOVIĆ-SOKOLIĆ 
Zborovođa: ROBERT HOMEN 
Asistent dirigenta: LUKA VUKŠIĆ 
Adaptacija scenografije: ŽORŽ DRAUŠNIK 
Adaptacija kostima: KATARINA DŽALE 
Oblikovatelj svjetla: VLADIMIR KAZDA
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠCAK-STETENCU,

ANDELKO KRPAN K.G. 
Zamjenici:DAVOR PHILIPS, VIKTORIJA GUBO
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO 
Inspinjentice: JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačice:RINA MATEJCIĆ, GORDANA NIKIĆ


Oganj

Sezona: 2002/2003

Libreto: ALFRED MARIA WILLNER 
Dirigent: ZORAN JURANIĆ 
Redatelj: BOŽIDAR VIOLIĆ 
Scenograf: IVO KNEZOVIĆ 
Kostitnografkinja: DIANA KOSEC-BOUREK 
Suradnica kostimografkinje: ELVIRA ULIP 
Scenski pokret: BLAŽENKA KOVAČ-CARIĆ 
Oblikovatelji rasvjete: IVO KNEZOVIĆ iVLADIMIR KAZDA

Zborovođa: ROBERT HOMEN 
Dječji zbor uvježbao: ZDRAVKO ŠLJIVAC 
Asistent dirigenta: JOSIP ŠEGO 
Lektorica za njemački jezik: JASNA ŽARIĆ 
Tonski efekti: ŽELJKO JEDINAK 
Koncertni majstori:MOICA RAMUŠĆAK-STETENCU,

ANDELKO KRPAN k.g.
Zamjenici:DAVOR PHILIPS, ELEONORA ERNOIĆ
Inspicijentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačica: RINA MATEJČIĆ 
Korepetitori:DARJANA BLAĆE, NINA COSSETTO,

SILVANA ČULJAK, JOSIP ŠEGO


Simon Boccanegra

Sezona: 2002/2003

Libreto: FRANCESCO MARIA PIAVE prema drami Antonija Garcije Gutierreza
Revizija libreta: ARRIGO BOITO
Dirigent: MLADEN TARBUK
Redatelj: PETAR SELEM
Scenograf: JOSIP VASILIJE JORDAN
Kostimografkinja: DORA ARGENTO
Umjetnički suradnik redatelja:ANTUN MARINIĆ
Zborovođa: ROBERT HOMEN
Oblikovatelj svjetla: DENI SESNIĆ
Asistent dirigenta: ROBERT HOMEN
Suradnica redatelja: JADRANKA KRAJINA
Izvorni scenograf: ŽORŽ DRAUŠNIK
Asistentica kostimografkinje:KATARINA DŽALE
Pomoćnica redatelja: DINKA LOZIĆ
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠCAK-STETENCU,
ANĐELKO KRPAN K.G.
Zamjenici koncertnog majstora:DAVOR PHILIPS,
VIKTORIJA GUBO
Koreperirori: DARJANA BLAĆE,
NINA COSSETTO, SILVANA ČULJAK,
JOSIP ŠEGO
Inspicijentice:JANA CESAREC, DINKA LOZIĆ
Šaptačice:RINA MATEJČIĆ, GORDANA NIKIĆ