Balet

Arhiv



Koreolabos

Sezona: 2010/2011

Koreografska radionica članova Baleta HNK u Zagrebu

No. 7”
Koreografija BARBARA NOVKOVIĆ NOVAK
Glazba IVICA NOVAK, TOMISLAV NOVAK
Izvode ATINA TANOVIĆ, EDGAR CASTILLO

PROCEDURA
Koreografija, oblikovanje zvuka, projekcija SVEN COPONY
Glazba ADAM HURST, Noisia- Autmn
Izvode MAJA BABAC, MELITINE MARIE, MIRUNA MICIU, ROBERT BRUIST, SVEN COPONY, KRISTIAN MANEV

UNTITLED
Koreografija NATALIA HORSNELL
Glazba Mouse on the mile iz filma Green mile Thomasa Newmana i La Noyee iz filma Amélie Yanna Tiersena
Izvodi NATALIA HORSNELL

FEMALE TOUCH
Koreografija KSENIJA KRUTOVA
Glazba GEORGE BALDOVIN
Asistent koreografije BENJAMIN DURAN
Izvode KSENIJA KRUTOVA, PAVLA MIKOLAVČIĆ, SIMONA UNTERAJTER

BEETWEN US
Koreografija SABRINA FEICHTER, DANIIL YASTREBOV
Glazba SEBASTIEN TALLIER L’Amor et la Violence
Izvode SABRINA FEICHTER, DANIIL YASTREBOV

DRŽ’TE LOPOVA
Koreografija DANIJELA ZOBUNĐIJA
Glazba Philip Glass Koncert za kvartet saksofona i orkestar, 2 stavak
Izvode MAJA BABAC, SINIŠA BOSNAR

HANDLE WITH CARE
Koreografija PAVLA MIKOLAVČIĆ
Glazba Ludwig Van Beethoven Klavirski koncert br. 5 u Es-duru, op. 73
Izvode NATALIA HORSNELL, DUNJA NOVKOVIĆ, ATINA TANOVIĆ, ROBERT BRUIST, EDGAR CASTILLO, ROGER NEVES


Kralj Edip

Sezona: 1998/1999

Zamisao, režija i koreografija:VESELJKO SULIĆ 
Glazba: PHILIP GLASS 
Tekst (adaptacija Sofoklove tragedije):JEAN COCTEAU
Prijevod: SANJA IVIĆ 
Režija: BORNA BALETIĆ 
Scenografija: NENAD FABIJANIĆ
Kostimografija:IKA ŠKOMRLJ, DANICA DEDIJER
Asistentica koreografa i baletni majstor:LJILJANA GVOZDENOVIĆ
Oblikovanje svjetla: VLADIMIR KAZDA

Inspicijenti:ADNAN OSMANOVIĆ, ROKO GRBIN


Kraljevi bogova

Sezona: 2014/2015

Koreograf, scenograf, kostimograf, oblikovatelj svjetla: Pascal Touzeau

KOMPLEKSNA POEZIJA
Skladatelj Tomislav Oliver

MEHANIZAM SEBIČNOGA GENA
Skladateljica Ivana Kiš

Dirigent: Ivan Josip Skender
Baletni majstori:
Leonard Jakovina, Mihaela Devald Roksandić, Mateja Pučko Petković
Asistentica kostimografije:
Tihana Cizelj

Praizvedba 25. travnja 2015; KOPRODUKCIJA HRVATSKOGA NARODNOG KAZALIŠTA U ZAGREBU I 28. MUZIČKOG BIENNALEA ZAGREB

 


La Sylphide

Sezona: 2004/2005

Libreto: CHARLES NOURRIT 
Koreograf: NORMAN DIXON 
Dirigent: MIROSLAV SALOPEK 
Scenograf: ŽORŽ DRAUŠNIK 
Kostimografkinja: LJUBICA WAGNER 
Oblikovateij svjetla: DENI ŠESNIĆ 
Asistent koreografa: CARLOS ARAYA 
Asistent scenografa DAMIR MEDVEŠEK 
Asistent kostimografa: ELVIRA ULIP 
Baletni majstori:LJILJANA GVOZDENOVIĆ,

IRAIDA LUKAŠOVA, DINKO BOGDANIĆ 
Polaznice škole za klasični balet uvježbala:

SUZANA BAČIĆ 
Koncertni majstori:MOJCA RAMUŠĆAK STETENCU,

ANĐELKO KRPAN
Zantjenici: ELEONORA ERNOIĆ 
Glazbena voditeljica:LJUDMILA ŠUMAROVA
Glazbena korepetitorica:LILIANA ZAVERŠNIK 
Inspicijent: ADNAN OSMANOVIĆ


Labuđe jezero

Sezona: 2016/2017

Koreografija i režija: Vladimir Malakhov
Dirigent: Dian Tchobanov
Scenograf i kostimograf: Jordi Roig
Asistentica kostimografa: Tihana Cizelj
Suradnik scenografa: Enrique Conde
Asistentica scenografa: Irena Kraljić
Oblikovatelj svjetla: Deni Šesnić
Asistentica koreografa: Emi Hariyama

Baletni majstori: Iraida Lukašova, Mihaela Devald Roksandić, Milka Bartolović, Suzana Bačić, Leonard Jakovina, Ilir Kerni
Inspicijenti: Snježana Marasović, Adnan Osmanović
Glazbena voditeljica: Ljudmila Šumarova
Korepetitori: Liliana Zaveršnik


Labuđe jezero.

Sezona: 2006/2007

Libreto: Vladimir Petrovič Begičev 
i Vasilij Fjodorovič Geljcer
Koreograf i redatelj: Derek Deane 
Dirigenti:Mihail Sinkevič / Miroslav Salopek 
Scenografkinja: Roberta Guidi di Bagno 
Kostimografkinja: Dženisa Pecotić 
Oblikovatelj svjetla: Deni Šesnić 
Asistentica koreografa: Amanda Eyles 
Baletni majstori:Iraida Lukašova, Irena Pasarić, 
Suzana Bačić, Ilir Kerni
Prvi asistent scenografkinje:Damir Medvešek 
Asistentica scenografkinje: Marta Crnobrnja
Suradnica kostimografkinje:Emina Tataragić 
Nakit, oglavlja: Mirna Sporiš, Mario Miše


Labuđe jezero..

Sezona: 2000/2001

Libreto:VLADIMIR BEGIČEV i VASILIJ GELJCER
Koreograf: OLEG DANOVSKI
Koreografiju prenijela: BOŽICA LISAK
Dirigenti:DAVOR KRNJAK, MIROSLAV SALOPEK
Scenograf i oblikovatelj svjetla:
ALEKSANDAR AUGUSTINČIĆ
Kostimografi:IKA ŠKOMRLJ, DIANA KOSEC-BOUREK
Asisientica u predstavi:SPOMENKA ŠPAREMBLEK
Asistentica kostimografa:BARBARA BOUREK
Baletni majstori: IRAIDA LUKAŠOVA, IRENA PASARIĆ,
BATIR OHUNDEDAJEV,
LJILJANA GVOZDENOVIĆ
Pas de trois uvježbali:SILVA MURADORI, GUY PERKOV
Koncertni majstor:
GEZA BALAŽ, MOJCA RAMUŠĆAK-STETENCU
Zamjenici koncertnog majstora:
VLATKA PELJHAN, DAVOR PHILIPS
Glazbeni korepetitori:LJUDMILA ŠUMAROVA,
LILIANA ZAVERŠNIK, DARJANA BLAĆE
Inspicijent: ADNAN OSMANOVIĆ


Labuđe jezero…

Sezona: 1994/1995

Scenarij: V. BEGIČEV I V. GELJCER
Koreograf i režiser: OLEG DANOVSKI
Dirigent: MIROSLAV SALOPEK 
Scenograf: MIODRAG TABAČKI 
Kostimografi: IKA ŠKOMRLJ,
DIANA KOSEC-BOUREK 
Asistenti koreografa:GABRIELLA DANOVSKI,
GRIGORE VINTILA, STANE LEBEN 
Baletni majstori: BOŽICA LISAK,
IRAIDA LUKAŠOVA, BATIR OHUNDEDAJEV 
Glazbeni korepetitori: DAVOR HERCEG, 
LJUDMILA ŠUMAROVA
Koncertni majstor: GEZA BALAŽ
Inspicijent: BRANKO VUK



Mačak u čizmama

Sezona: 2002/2003

Libreto: prema bajci Charlesa Perraulta

Koreografkinja i redateljica:LILJANA GVOZDENOVIĆ 
Dirigent:ALAN BJELINSKI k.g., MIROSLAV SALOPEK
Dramaturginja: TENA ŠTIVIČIĆ 
Scenografkinja i oblikovateljica svjetla:DINKA JERIČEVIĆ

Kostimografkinja: BARBARA BOUREK 
Baletni majstor: OSTOJA JANJANIN 
Asistentica scenografkinje:MARTA CRNOBRNJA 
Zvučni efekti: ŽELJKO JEDINAK 
Koncertni majstor:MOJCA RAMUSĆAK-STETENCU 
Zamjenici:DAVOR PHILIPS, VIKTORIIA GUBO 
Glazbetta voditeljica: LJUDMILA ŠUMAROVA
Glazbena korepetitorica:LILIANA ZAVERŠNIK 
Inspicijent: ADNAN OSMANOVIĆ