Balet

Arhiv



03S_9056

Air

Sezona: 2010/2011

Skladatelj KREŠIMIR SELETKOVIĆ
Koreograf, redatelj MARTINO MÜLLER
Dirigent BERISLAV ŠIPUŠ
Scenograf, kostimograf EDUARD HERMANS
Oblikovatelj svjetla JORDAN TUINMAN
Asistentice koreografa 
CHRISTINE CECONELLO,
BARBARA NOVKOVIĆ NOVAK
Asitentica kostimografa PETRA DANČEVIĆ
Baletni majstori 
BARBARA NOVKOVIĆ NOVAK,
ILIR KERNI
Majstor tona ŽELIMIR JEDINAK
Ansambl CANTUS
IVAN NOVINC, koncertni majstor, 1. violina
MISLAV PAVLIN, 2. violina
TVRTKO PAVLIN, viola
LUCIJA BRNADIĆ, viola 
JASEN CHELFI, violončelo
NIKŠA BOBETKO, kontrabas
MIRJANA FRANIĆ, harfa
DANI BOŠNJAK, flauta
BOŽIDAR KRIŽAN, oboa
DANIJEL MARTINOVIĆ, klarinet
BÁNK HARKAY, rog
RICARDO LUQUE PERDOMO, fagot
VEDRAN KOCELJ, truba
MARIO ŠINCEK, trombon
ANTONIO JANKOVIĆ, trombon
SREBRENKA POLJAK, klavir
MARKO MIHAJLOVIĆ, udaraljke
VOJISLAV ČIČIĆ, udaraljke
Glazbena voditeljica LJUDMILA ŠUMAROVA
Glazbena korepetitorica 
LILIANA ZAVERŠNIK
Inspicijenti ZRINKA PETRUŠANEC,
ADNAN OSMANOVIĆ


NASLOVNA FOTOGRAFIJA

Bajadera

Sezona: 2014/2015, 2016/2017

Libreto Marius Petipa i Sergej Hudekov u redakciji Vasilija Medvedeva
Koreograf Vasilij Medvedev prema izvorniku Mariusa Patipaa iz 1877. uz korištenje dijelova starijih redakcija Vahtanga Čabukijanija, Konstantina Sergejeva i Nikolaja Zubkovskoga
Dirigent Ivan Josip Skender / Miroslav Salopek
Scenografkinja Dinka Jeričević
Kostimografkinja Doris Kristić
Oblikovatelj svjetla Aleksandar Čavlek
Asistent koreorafa Stanislav Fečo
Suradnica scenografa Irena Kraljić
Asistent kostimografkinje Mario Miše
Asistentica kostimografkinje, volonterka Mia Rejc Prajninger
Baletni majstori Iraida Lukašova, Irena Pasarić, Suzana Bačić, Mateja Pučko Petković
Polaznice škole za klasični balet uvježbala Bojana Suntešić


1992-BALADE_KOJE_DONOSI_VJETAR-2

Balade… Koje donosi vjetar…

Sezona: 1991/1992

Koreografija i režija:VASCO WELLENKAMP
Glazba:IGOR SAVIN I FADO PJESME
Scenografija:NENAD FABIJANIĆ
Kostimografija:DŽENISA MEDVEDEC
Oblikovanje svjetla:ORLADNO ALVES WORM
Asistent koreografa:BOŽICA LISAK
Pjeva Fado:AMALIA RODRIGUES
Cello solo:TIBOR KUTI
Gitara solo:ANTE MAŽURAN
Inspicijent: BRANKO VUK
Glazbeni korepetitori: DUŠKO ZUBALJ,
DAVOR HERCEG


Iva Vitić, Arcadie Belenco, Mihaela Devald, Daniil Yastrebov

Baletna večer

Sezona: 2007/2008

IDI VIDI

Koreograf: LEO MUJIĆ 

Glazba JOHANN SEBASTIAN BACH 
Scenograf, kostimograf, oblikovatelj svjetlaTHOMAS MIKA 
Asistentica koreografa ILJA LOUWEN 
Baletni majstor SUZANA BAČIĆ 
Asistentica kostimografaEMINA TATARAGIĆ

NA FLORESTA


Koreograf, kostimograf NACHO DUATO 

Glazba HEITOR VILLA-LOBOS 
Glazbeni aranžman WAGNER TISSO 
Scenograf WALTER NOBBE 
Oblikovatelj svjetla NICOLÁS FISCHTEL 
Prijenos koreografijeNATHALIE BUISSON, EVA LÓPEZ 
CREVILLÉN, KIM McCARTHY 
Baletni majstor SUZANA BAČIĆ 
Suradnica u realizaciji kostimaEMINA TATARAGIĆ 
Organizacija i produkcijaCARLOS ITURRIOZ-Mediart Producciones 
SL (SPAIN) 
©… NACHO DUATO, sva prava pridržana

SINFONIA DA REQUIEM


Koreograf: VASCO WELLENKAMP 

Glazba BENJAMIN BRITTEN 
Kostimografkinja LILIANA MENDONÇA 
Oblikovatelj svjetla ORLANDO WORM 
Asistentica koreografa SUSANA LIMA 
Baletni majstorMATEJA PUČKO-PETKOVIĆ 
Asistentica kostimografkinjeEMINA TATARAGIĆ



1999_2000-CETIRI_GODISNJA_DOBA-1

Četiri godišnja doba

Sezona: 1999/2000

Koreograf: PAVEL ROTARU
Dirigent: VLADIMIR KRANJČEVIĆ
Scenografkinja: DINKA JERIČEVIĆ
Kostimografkinja: DŽENISA MEDVEDEC
Projekcije: NICOLAS DRAGAN
Autor nakita: DIANA ZELMANOVIĆ
Asistentica koreografa i baletni majstor:SPOMENKA ŠPARAMBLEK
Glazbeni korepetitori:LJUDMILA ŠUMAROVA, EVGENIJA KRAJNIK
Inspicijent: ADNAN OSMANOVIĆ 


1996_1997-CHOPINIANA-2

Chopiniana

Sezona: 1996/1997

CHOPINIANA
Glazba: FREDERIC CHOPIN
Koreografija:IRAIDA LUKAŠOVA (PO MIHAILU FOKINU)
Scenografija: DINKA JERICEVIĆ
Kostimografija: DIANA KOSEC-BOUREK
Asistent koreografa i baletni majstor:SPOMENKA ŠPAREMBLEK
KVARTET
Glazba: JOHN ADAMS (Violinski koncert “Chaconne body through which the dream flows”)
Korecgrafija: VASCO WELLENKAMP
Scenografija: DINKA JERIČEVIĆ
Kostimografija: prema zamisliVASCA WELLENKAMPA
Oblikovanje svjetla:VASCO WELLENKAMP, VLADIMIR KAZDA
Asistent koreografa i baletni majstor:BOŽICA LISAK
ROSALBA, SILVA & A
Glazba: HUGES DE COURSON
Koreografija: IVAN FAVIER
Scenografija: DINKA JERIČEVIĆ
Kostimografija: prema zamisliIVANA FAVIERA
Oblikovanje svjetla: DINKA JERIČEVIĆ
Asistent koreografa i baletni majstor:BOŽICA LISAK
IZA SJENA
Glazba: SAMUEL BARBER (Adagio za gudače iz Gudačkog kvarteta op.11)
Koreografija: VASCO WELLENKAMP
Kostimografija: prema zamisliVASCA WELLENKAMPA
Oblikovanje svjetla:VASCO WELLENKAMP, VLADIMIR KAZDA
Asistent koreografa i baletni majstor:BOŽICA LISAK
GROZNIČAVO
Glazba:JEAN-MARC ZELWER
Koreografija: IVAN FAVIER
Kostimografija: MARIE-JO GEBEL
Oblikovanje svjetla:PHILLIPE DUVAUCHELLE
Asistent koreografa i baletni majstor:BOŽICA LISAK
Glazbeni korepetitori:LJUDMILA ŠUMAROVA, DAVOR HERCEG
Inspicijent: ADNAN OSMANOVIĆ


2002_2003-CIRKUS_PRIMITIF_BALET-1

Cirkus primitif balet

Sezona: 2002/2003

Glazba: JEAN MARC ZELWER 
Koreografi redatelj: STAŠA ZUROVAC 
Asistentica koreografa: OLJA JOVANOVIĆ-ZUROVAC 
Scenografkinja: DINKA JERIČEVIĆ 
Kostimografkinja: 

KATARINA RADOŠEVIĆ-GALIĆ 
Oblikovatelj svjetla: VLADIMIR KAZDA 
Baletni majstor: OSTOJA JANJANIN 
Montažer glazbe: ŽELJKO JEDINAK
Inspicijent: ADNAN OSMANOVIĆ


1994_1995-CAPPELIA-3

Coppelia

Sezona: 1994/1995

Scenarij: CH. NUITTER i A. SAINT-UON
Koreografija i režija: IVICA SERTIĆ
Dirigenti:MIROSLAV SALOPEK, YOSSI GUTMAN
Scenografija: ZLATKO BOUREK
Kostimografija: DIANA KOSEC-BOUREK
Asistent koreografa: BOŽICA LISAK
Asistent kostimografa: ELVIRA ULIP
Baletni majstor: BATIR OHUNDEDAJEV
Oblikovanje svietla: VLADIMIR KAZDA
Glazbeni korepetitori: DAVOR HERCEG i
LJUDMILA SUMAROVA
Inspicijent: BRANKO VUK
Koncertni majstor: GEZA BALAŽ


_DSF4935

Coppélia na Montmartreu

Sezona: 2006/2007

Glazba: Léo Delibes 
Libreto, koreografija, režija: Youri Vàmos 
Dirigenti:Michael Collins / Miroslav Salopek 
Scenografkinja: Dinka Jeričević 
Kostimografkinja: Dženisa Pecotić 
Oblikovatelj svjetla: Klaus Gärditz 
Asistenti koreografa: Yoyce Cuoco, 
Uwe Schröter 
Baletni majstori: Suzana Bačić, 
Mateja Pučko-Petković, Ilir Kerni 
Suradnica scenografkinje: Marta Crnobrnja 
Asistentica kostimografkinje:Emina Tataragić